Dotaz na HOMOCYSTEIN - ZKUŠENOSTI ? ? ?

Prosím o zkušenosti.
V poslední době jsem četla dost o homocysteinu a jeho souvislosti s civilzačními chorobami a nádorovým onemocněním. Lékaři nechtějí doporučení psát, ale odběr jako samoplátce není drahý. Překvapuje mně však, že lékaři považují za dobrý výsledek až do 20 a soukromé poradny do 7. Nejznámější poradnu má MUDr. Karel Erben, ale na www.znamylekar.cz má dost špatné hodnocení. A o moc lepší nemají ani jiné poradny. Nejde o další tahání peněz z kapsy pacientů, kteří si už nevědí rady? A ještě více mě překvapilo, že k dosažení normální hladiny homocysteinu se doporučují a prodávají prostředky s vysokým obsahem kyseliny listové a řady vitaminu B a přitom řada onkologů opravdu nedoporučuje onkologickým pacientů zejména vitamin B12. Děkuji za Vaše případné zkušenosti.

Komentáře  

 
0 # ...Ing. Jan Nachtigal 2016-01-08 21:40
Moje info nepřímo i k homocysteinu - Posledních cca 14 dní jsem začal pojídat B12, B6, B2 a trochu kyseliny listové. Všechny moje denní dávky se pohybují mezi 3-4 násobkem denní doporučené hodnoty (nalezené na internetu) a baštím to cca 1x za 2-3 dny. Z toho co mohu objektivně sledovat vyplývá - kyselost organismu (měřím moč) je ještě horší, ÁÁÁLE (a proto tento komentář píši) po požití tabletky B12 se (cca do 30-ti minut) cítím báječně psychicky. Co to dělá s homocysteinem a vším možným dalším netuším, ale připadám si jako přiopilý a v dobré náladě... A prý se "směju očima", proto B12 DOPORUČUJU VŠEM DEPRESMANŮM - alespoň na zkoušku - netuším, jak to působí do budoucnosti, ale k těm všem psychofarmakům, která nás mají léčit a vyléčit bych B12-ku určitě přidal... (možná že jsem tento komentář měl dát spíš k psychickým chorobám, ale svůj "objev" účinku B12 jsem uskutečnil právě při zájmu o homocystein)
PEVNÉ ZDRAVÍ VŠEM
Honza
Odpovědět
 
 
+1 # Pro HonzuAlice Praha 2016-01-09 09:34
ale nenapsal jste, jakou máte chorobu, jáý jsem dala komentář, že B12 nesmí pacienti s leukémií a některými nádory
Odpovědět
 
 
+2 # ...Ing. Jan Nachtigal 2016-01-09 11:03
... před 10-ti lety ukončená onkologická léčba (22x chemo + 2x transplantace kostní dřeně) pro morbus Hodgkin stádium 4B. . . dnes (věk 50 let) trocha těch neduhů všeho druhu (vydalo by to ale na malou příručku) + deprese, nespavost.
Ano "lajznul jsem si B-éčko" a věřím, že to tělo dobře přijme ku prospěchu.

Díky Bohu!

PS: na dnešek (po požití 1 tbl Kyselina listová Aktiv - Folsav Aktiv - to je na krabičce) jsem usnul uplně v pohodě a (pro pány) ani mne v noci nebudil pocit potřeby na močení - viz. prostata
Odpovědět
 
 
-2 # Nedoporučujibabicka 2017-05-16 06:06
možná je to vhodné pro psychické potíže,ale všichni onkologové,se kterými jsem mluvila, varují nemocné před B12
Odpovědět
 
 
+1 # B komplex u onkoJana Říhová 2019-03-22 07:11
# Homocystein a B12 u onko — Jana Říhová
Dobrý den. Jsem onkologický pacient po ukončení 5x chemo a 25x ozařování včetně operace-děložní ho čípku s metastazema do uzlin, věk 45 let. Před i po léčbě jsem brala B komplex včetně B12, jsem vegetarián.Dávk y vysoké než doporučená denní v ČR, firmaSwanson.sk . Na vlastní náklady jsem si před týdnem zaplatila homocystein a mám 7,57 jednotek.Je na každém z nás, jak se k tomu postavíme a jak vše cítíme a posloucháme své tělo.
Momentalne se potýkám s vyvolanym prechodem,psych ika na B komplex nereaguje uz vic jak 10 mesicu. Beskera onko vyšetření mám v poradku od ukoncene lecby cca 10 mesicu. Drzim vsem palce a nevzdavejte se. Taky jsem se nutila jist a chodit ven atp.A nebojte se pozadat o pomoc okoli, neni to obtěžování, ani slabošstvi.
Odpovědět
 
 
0 # Kyselost?Lulie 2016-02-15 20:34
Jak mereni ph moci necemu pomuze?
Odpovědět
 
 
-1 # ...Ing. Jan Nachtigal 2016-02-15 21:36
... pokud se staráte o svoje zdraví - teď myslím fyzické tělo, tak měření kyselosti moči berete jako jednu z vyšetřovacích exaktních metod sloužících k tomu, abyste mohla něco ze svých zvyklostí pozměnit (v případě, že hodnoty vybočují z normálu). Teď jsem Vám odpověděl asi jako Marťanovi - pobuďte tu na planetě déle a pochopíte více různých jiných věcí (i měření). Třeba to na Marsu nemáte, ale tady se měří/kontroluje /zkoumá třeba krev, krevní tlak, "fotí" se orgány jak staticky, tak funkčně a prostě máme takový "zvyk", že se i po fyzické stránce "kontrolujeme". .. Příjemný pobyt (na Zemi)
Odpovědět
 
 
+5 # důkazJana Helena 2016-03-04 21:55
Sestra měla několik cyst v prsu. Byla sledovaná, co si pamatuji, více než 10 let.Nechala si změřit homocystein. A po doporučení užívání dávek vitamínů MUDr. Erbenem jí cysty úplně vymizely. Po kontrolním mamografu, byla velice mile překvapená. Neni to tahání peněz z pacientů z jeho strany. Jiné východisko pro něj neni, pokud zdravotní pojišťovny tuto lečbu nebudou hradit.A laboratoře chtějí rozbory krve na homocystein samozřejmě uhradit. Všichni víme, že léky jsou předražené, vyrobí se za určitou sumu, ale dál se na tom živí farmaceotické firmy, které na ně nasadí tak vysoké marže, že potom můžou v pohodě rozdávat lékařům a jejich rodinám exkluzivní dovolené. A sami ještě k tomu mají závratné platy. A to vše na úkor pacientů a zdravotních pojišťoven, kteří se podílejí na ůhradě léků.Myslím si, že pokud by se podařilo uzavřít smlouvu panu doktorovi na tuto léčbu s pojišťovnami,mn oho pacientů by do toho určitě šlo. Nyní každý váhá kvůli penězům. Přece jen to něco stojí, a ne každý na to má .
Odpovědět
 
 
-7 # HomocysteinJiří 2017-02-09 12:52
S homocysteinem se to má následovně: Asi před 30 lety základní vědecký výzkum ohledně snižování zvýšené hladiny homocysteinu přinesl velké naděje z hlediska možné léčby civilizačních chorob. Tyto naděje se však v klinické praxi (cca v roce 2009) bohužel nevyplnily. Viz studie NORVIT atd. dostupné na internetu. Naopak podávání kys.listocé společně s vitamínem B 12 dokonce bylo označeno za vyloženě škodlivé. Nicméně dr.Erben tyto výsledky nechce brát do úvahy, nejspíše z důvodů vlastního finančního prospěchu, který mu kyne z vyšetřování homocysteinu a následného doporučování potravinových doplňků od zainteresovanýc h firem (síťový prodej). Toto chování je neetické. Pokud si chcete ušetřit nemalé finanční výdaje za "terapii" a následné zklamání, poradnu pana "primáře" Erbena nenavštěvujte.
Odpovědět
 
 
-3 # K. MUDr. ErbanoviAlena G. 2017-02-10 09:14
Jsem už u čtvrtého hematologa a každý mi zatím řekl, abych nikdy nebrala B12. Dokonce když jsem na neurologii chtěla injekci B12, která pomáhá na záda, mi doktorka řekla, vám ji dát nemohu. A pan doktor právě B12 dává onkologickým pacientům.
Odpovědět
 
 
-4 # Odp.: K. MUDr. ErbanoviJiří 2017-02-10 15:13
U onkologických onemocnění se skutečně užívání B12, příp. kombinace B12 a kysliny listové, jak doporučuje dr.Erben, považuje za nevhodné až nebezpečné. Já osobně bych to neriskoval, už jen proto, že hpmocysteinová "léčba" jak ji doporučuje Erben se klinicky neosvědčila a je proto již dávno považována za zcela neúčinnou. Nemarněte zbytečně čas a peníze návštěvou tohoto šarlatána.
Odpovědět
 
 
-4 # Odp.: Dotaz na HOMOCYSTEIN - ZKUŠENOSTI ? ? ?Jiří 2017-02-10 15:04
MUDr. Erben se bohužel chová velice nezodpovědně a navíc neeticky. Pro něho je nejdůležitější aby vybral peníze za vyšetření, pokud možno pacientovi ještě vnutil zcela zbytečné a neúčinné přípravky firmy LR, které je velmi úspěšným dealerem a pomluvil farmprůmysl a oficiální medicínu.
Odpovědět
 
 
+1 # B17Kráťa 2017-11-11 18:03
Dobrý den, po dlouhých peripetiích se nám podařilo dostat z Mexika (dovoz Cytopharmaoline ) ampule i tabelety přípravku B17.
Po léčbě tímto preparátem nám zbylo následující množství nejen preparátu, ale i všech potřebných věcí k aplikaci:
Ampule 3g - 104 kusů
Tablety Amigladinu - 10x 100tablet (500mg)
Fyziologický roztok k potřebným infuzím - 47 kusů (250ml)
Infůzní sety, jehle a injekční stříkačky v dostatečném množství.
Tato podpůrná léčba prodloužila život mému tatínkovi a nikdy nebudu dost vděčná za to, že jsem se k ní odhodlala. Rozhoduje zde čas... čím dříve se začne s aplikací, tím lépe. Expirace ampulí a tbl je do září 2019.
Nabízím k odprodeji jako celek. Vše vysvětlím a předám zkušenost s aplikací. Přeji Vám, aby tato podpůrná léčba pomohla i Vám nebo Vašim blízkým. Pokud budete mít zájem, můžete se ozvat každý den kolem 17 hodiny na tel. 603935057
Odpovědět
 
 
+1 # B 17Jan Masaryk 2018-12-03 11:54
Dobrý deň, prosím o ino. či ešte máte B17.
Budem vďačný za Váš názor a za každú skúsenosť s dovozom a aplikáciou.
Vopred ďakujem.
Ján Masaryk

+421905609487
Odpovědět
 
 
-1 # B 17Jiří 2018-12-04 08:02
Dobrý den, neexistuje žádný vědecky podložený důkaz o účinnosti podávání vitamínu B 17 u onkologických pacientů. Navíc podávání přípravku formou infuzí je riskantní a nelze jej doporučit.
Odpovědět
 
 
+1 # reakciaPepek 2018-12-11 10:14
Prepáč Jirí, ale asi si tu špatne . Nadpis bol prosím o skusenosti. Tak napíš aké máš skúsenosti a nikoho nezaujímajú tvoje názory.
Ozaj u ktorej farmaceutickej firme pracuješ?
Odpovědět
 
 
-1 # reakciaJiří 2018-12-18 13:08
Jsem farmaceut - doktor farmacie, ale u žádné farmaceutické firmy nepracuji a ani jsem nepracoval. Váš dotaz na tomto místě považuji za irelevantní a naprosto nevhodný. Problematikou hcy jsem měl možnost se delší čas zabývat s tím, že jsem měl i možnost sledovat účinky snížení tzv. "zvýšené" hladiny hcy na stovkách pacientů. Zdravotní dopad byl bohužel nulový, což potvrzuje správnost výsledků studie NORVIT aj. Pokud v této věci hodláte investovat svoje peníze, vůbec Vám v tom nebráním. Budete zklamán, nic víc...
Odpovědět
 
 
+1 # Odp.: reakciaPetr V. 2019-03-10 15:50
Kde konkrétně jste prosím "měl i možnost sledovat účinky snížení tzv. "zvýšené" hladiny hcy na stovkách pacientů"? Stovky pacientů, to už je smělé tvrzení. Můžete nám podrobněji přiblížit okolnosti takového pozorování, abyste dodal Vašemu tvrzení důvěryhodnost? Problematika hcy mě zajímá, nic netvrdím, snažím se zjišťovat informace s nadhledem. Děkuji.
Odpovědět
 
 
-1 # Odp.: reakciaJiří 2019-03-13 21:03
Jako doktor farmacie jsem pracoval cca 2 roky v ordinaci-poradn ě kde jsem doporučoval pacientům užívání potravinových doplňků potřebných ke snížení hladiny homocysteinu. Snížit hladinu se podařilo, výsledky se bohužel nedostavily. Ve shodě se studií NORVIT I a II.
Odpovědět
 
 
+2 # Homocystein a B12 u onkoJana Říhová 2019-02-22 14:22
Dobrý den. Jsem onkologický pacient po ukončení 5x chemo a 25x ozařování včetně operace-děložní ho čípku s metastazema do uzlin, věk 45 let. Před i po léčbě jsem brala B komplex včetně B12, jsem vegetarián.Dávk y vysoké než doporučená denní v ČR, firmaSwanson.sk . Na vlastní náklady jsem si před týdnem zaplatila homocystein a mám 7,57 jednotek.Je na každém z nás, jak se k tomu postavíme a jak vše cítíme a posloucháme své tělo.
Odpovědět
 
 
-1 # Odp.: Homocystein a B12 u onkoJiří 2019-03-13 21:06
Ze zdravotního hlediska prakticky vůbec není rozdíl a nic neznamená, jestli máte homocystein 7,57, nebo 15,00.
Odpovědět
 
 
+1 # Homocystejn a B12 u onkoJana Říhová 2019-03-22 06:58
Děkuji za reakci a prosim tedy o nazor, proc se homocystein v krvi meri? Cetla jsem, ze obecne vyssi hladina je pro lekare k tomu, aby hledali, co neni v těle v pořádku.
Jako onko pacient mam běžné onko výsledky krve v pořádku. Brala jsem i B17 a Bkomplex + dalsi doplnky stravy a přírodní formy ve stravě.Momentál ně se potýkám s psychikou, nespavosti a vyvolanou menopauzou po operaci.
Moc děkuji za názor a postřehy. Jana Říhová
Odpovědět
 
 
-1 # Homocystein a B12 u onkoJiří 2019-03-28 13:44
Homocystein se může měřit z různých důvodů. Protože neznám Váš zdravotní stav, doporučuji tuto otázku položit lékaři který tento výkon na laboratoři požaduje. Je ze zákona jeho povinností Vás v tomto směru podrobně informovat.
Odpovědět
 
 
+1 # Info od prameneJanko H 2019-02-28 12:16
www.karelerben.cz/.../

Levná léčba farmaceutickou mafii dráždí, stejně jako neználky postižené skupinovou hloupostí... Proto se dnes vyskytuje nový termín pro fanoušky farmacie: Intelligent Yet Idiot :-)
Odpovědět
 
 
-1 # Homocystein a B12 u onkoJiří 2019-03-25 05:41
Na to proč se ještě dnes zjišťuje hladina Hcy si přečtěte na jiném mém příspěvku. Jak dnes víme, pokud nejde o vrozenou patologicky zvýšenou hladinu. Zde ale není místo na podrobné informace. Sama vidíte, že Vaše tj. nad 50 hladina je velmi nízká a na Váš zdravotní stav to nemá vliv. Obecně - užívat kys.listovou a B12 se nedoporučuje (viz můj příspěvek)
Odpovědět
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Webhosting pro OSUDY.CZ poskytuje zdarma od roku 2005 společnost IGNUM, s.r.o.